Знижки

Фільтр

Ціна

17520 грн - 29170 грн

Висота габаритна (мм)

1215 - 1980

Ширина габаритна (мм)

600 - 1005

Глибина габаритна (мм)

510 - 525

Навантаження на полицю

Вогнестійкі шафи сейфового типу

Показані 1 - 10 із 10 пунктів

Вгнестійкі шафи - як правильно вибрати вогнестійку шафу

Вогнезламостійкі шафи - одні з найбільш універсальних моделей металевих меблів, які забезпечують високі захисні властивості. Вони об'єднують в собі кращі властивості вогнезламостійких сейфів, які захищають вміст від пожежі та крадіжки із застосуванням інструментів для злому та металевих ша...

Вгнестійкі шафи - як правильно вибрати вогнестійку шафу

Вогнезламостійкі шафи - одні з найбільш універсальних моделей металевих меблів, які забезпечують високі захисні властивості. Вони об'єднують в собі кращі властивості вогнезламостійких сейфів, які захищають вміст від пожежі та крадіжки із застосуванням інструментів для злому та металевих шаф для документів, що мають великий корисний об'єм.

Як визначають вогнестійкість шаф

Вогнестійкість шаф визначається відповідно до діючої нормативної бази - за результатами незалежних випробувань з наступною сертифікацією серійної продукції на відповідність вимогам стандарту Євросоюзу ДСТУ EN 1047-1.

Перший етап - проведення випробувань, під час яких визначається, як конкретний зразок (відібраний за випадковою ознакою) протидіє небезпечним факторам пожежі. Другий етап - сертифікація (поширення результатів випробувань на продукцію з ідентичними технічними характеристиками). Процес сертифікації спрямований на перевірку можливості виробника серійно випускати вогнетривкі архівні шафи, ідентичні випробуваному зразку.

Під час випробувань протипожежна шафа проходить через складний набір випробувань небезпечними факторами пожежі:

  • поступовий нагрів вогнестійкої шафи сейфового типу з зовнішньої сторони по температурному графіку пожежі з вимірюванням температури всередині самої шафи;
  • повторне нагрівання вогнестіскої, з подальшим різким охолодженням водою та перевіркою цілісності конструкції - імітація гасіння пожежі;
  • падіння нагрітої протипожежної шафи з тестової висоти з оцінкою її працездатності після цього - імітація обвалення перекриття під час пожежі.

Для проведення випробувань використовується спеціальне обладнання - печі великого розміру та стенди. З метою вимірювання температури в середині шафи сейфового типу встановлюються датчики температури. Основним критерієм, який визначається при випробуваннях, є інтервал часу, протягом якого температура всередині вогнестійкої шафи - сейфа не перевищила 170 градусів Цельсія (при більш високих температурах паперові документи пошкоджуються). За результатами випробувань вогнестійкій шафі – сейфу присвоюється клас вогнестійкості Р (в перекладі на кирилицю - Б - для зберігання паперів). У позначення також входять числа, що позначають часовий інтервал, виражений в хвилинах, під час якого шафа забезпечує безпечне зберігання вмісту. Всі представлені в даному розділі вогнестійкі шафи мають клас вогнестійкості 30Р. Це означає, що в разі пожежі протягом 30 хвилин температура всередині шафи не перевищить 170 градусів і паперові документи протягом цього часу не будуть пошкоджені.

З викладеної вище інформації слідує - якщо виникла необхідність купити вогнестійку шафу, яка захищає паперові носії інформації від пожежі, необхідно переконатися, що вона пройшла необхідні випробування і сертифікована. Інформація про клас вогнестійкості вказується в паспорті шафи - сейфа, сертифікаті відповідності та на металевій табличці, розташованій на внутрішній стороні дверей протипожежної шафи. Там же вказується номер стандарту ДСТУ EN 1047 - 1, відповідно до якого проводилися випробування і сертифікація продукції.

Як визначають зламостійкість шаф

Опір вогнестійких шаф - сейфів злому оцінюється за допомогою випробувань з послідуючою сертифікацією серійного виробництва на відповідність Стандарту Євросоюзу ДСТУ EN 14450:2018. Під час випробувань визначається, як конкретний зразок протидіє різним інструментам. У процесі сертифікації виконується перевірка можливості виробника серійно випускати вогнетривкі шафи - сейфи, із зламостійкими характеристиками, які відповідають випробуваному зразку.

Під час випробувань шафа - сейф знищується. Робиться це мінімум двома способами:

  • в стінках виконуються тестові отвори заданого стандартом розміру;
  • двері вогнестійкої шафи виламують з корпусу на кут не менше 30 градусів.

При випробуваннях використовуються передбачені стандартом інструменти для злому. Кожному інструменту стандартом присвоєні чисельні коефіцієнти. При випробуваннях вимірюється час використання кожного інструмента від моменту торкання поверхні, до відриву від неї. Далі за формулою, яка враховує коефіцієнти інструментів і час їх використання, визначається клас опору злому вогнестійкої шафи - сейфа. Вибір методики випробувань входить в компетенцію випробувальної лабораторії. Фахівці вивчають креслення шафи та визначають найбільш ефективний метод її злому.

Інформація про клас зламостійкості вказується одночасно в трьох документах - паспорті вогнестійкої шафи - сейфа, сертифікаті відповідності та металевій табличці на внутрішній стороні дверей. Там же вказується номер стандарту ДСТУ EN 14450:2018, відповідно до якого проводилися випробування і сертифікація продукції.

Якщо розглядати вогнезламостійкі шафи, представлені в даному розділі сайту, всі моделі GRIFFON FSL мають сертифікат відповідності класу S2 по ДСТУ EN 14450:2018. Це вищий клас зламостійкості, який може бути присвоєно шафам для документів.

Діючі законодавства Євросоюзу та України розглядають процес сертифікації зламостійких характеристик архівних шаф як добровільний. Він може бути замінений на декларацію виробника, якщо його технічний потенціал дозволяє самостійно виконати оцінку захисних властивостей. Виходячи з цього, можна аргументовано стверджувати, що захисні властивості вогнестійких шаф - сейфів VALBERG BRANDMAUER BM, випущених в Євросоюзі, не поступаються вітчизняним вогнезламостійк шафам - сейфам GRIFFON FSL.

Декоративне оздоблення вогнезламостійких шаф-сейфів

До декоративного покриття офісних меблів пред'являються дуже високі вимоги. Воно повинно забезпечити естетичний зовнішній вигляд і захист поверхні сейф - шаф від пошкоджень та стирання. Кращим варіантом є порошкове полімерне покриття. Воно набуває особливої міцності, якщо перед нанесенням порошку, поверхня металу вогнезламостійкої шафи піддалася процесу фосфатування. Найбільш яскравим прикладом продукції з високою якістю захисного декоративного покриття є вогнестійкі шафи - сейфи VALBERG BRANDMAUER BM.

Автор:

Генеральный директор ТОВ "БАНКСПЕЦЗАХИСТ"
Фридлянд Сергей Михайлович

Більше
ТОП