Як звичайну кімнату перетворити в сховище


Епіграф: Перемога залежить від супротивника, непереможність - від самого себе.
    Сховище цінностей може мати два призначення - зберігання цінностей та розміщення депозитних чарунок. У будь-якому випадку, згідно з вимогами Національного банку України, сховища мають бути сертифіковані на відповідність вимогам Державного стандарту ДСТУ EN 1143-1:2019, який класифікує сховища на 14 класів (з нульового по тринадцяте) і визначає методи їх випробувань на опір злому.
    Взагалі, будівництво сховища, особливо високого класу, процес трудомісткий і витратний. Необхідно розрахувати навантаження на грунт і будівельні конструкції будівлі, розробити та узгодити проект, виконати будівельно-монтажні роботи, що на функціонуючому об'єкті далеко не завжди можливо. 
     Який же вихід? Для початку треба розібратися, який клас сховища необхідний. Якщо уважно вивчити нормативну базу НБУ, то стає ясно, що для зберігання цінностей сховища низьких класів мало придатні. Національним банком встановлена ??чітка однозначна залежність між дозволеної до зберігання сумою і класом використовуваних засобів безпечного зберігання. Також з тексту Постанов НБУ чітко видно, що із зберіганням цінностей в сховищах дозволено використання сейфів відповідних класів. Ось і економічне рішення для першого випадку - сейф в якості сховища. Значно дешевше, швидше у виготовленні та монтаж не заважає роботі банківської установи. Єдиний недолік - більш малий корисний об'єм. Але це теж не біда. Використовуючи сейфи різних класів і розмірів завжди можна підібрати оптимальний варіант розміщення цінностей у них. Приміщення, в якому знаходяться сейфи, виконує функцію предсховища. Так що перше завдання можна вважати вирішеним.      Друге завдання - розміщення депозитних чарунок. Знову, як і в разі зберігання цінностей, якщо кількість індивідуальних сейфів невелике (100 - 200 шт.) Економічно доцільно використовувати сертифіковані сейфи. У випадку, якщо чарунок багато, то відповідь не настільки однозначна. Знову звернемося до нормативної бази Національного банку. Поряд з вимогою до розміщення депозитних чарунок у сейфі або сховище, що має сертифікат відповідності ДСТУ EN 1143-1:2019, там сказано, що клас опору вибирається на розсуд керівника банківської установи. Тобто достатньо ІІ класу. А це вже рішення проблеми.
    По-перше, починаючи з ІІ класу час, необхідний для злому сховища при правильній організації системи контролю доступу і використанні охоронної сигналізації, забезпечує охороні необхідний час реагування на спробу несанкціонованого доступу.          По-друге, і це головне, в кожному банку (і навіть у житловому котеджі) є безліч приміщень, які шляхом нескладних і недорогих робіт можна перетворити в сховище ІІ класу.  
    І знову трохи теорії. Сховище цінностей згідно ДСТУ EN 1143-1:2019 складається з двох незалежних елементів, які випробовуються окремо - двері сховища та власне сховище. Двері сховища - продукт заводського виготовлення. Оболонка сховища виготовляється будівельними методами або із застосуванням панелей (модулів) заводського виготовлення.      Таким чином, для перетворення кімнати у повноцінне сховище необхідно провести наступні операції:

   1. виконати обстеження для визначення класу зламостійкості будівельних конструкцій, які утворюють кімнату - стін, стелі, підлоги. Якщо клас опору злому виявиться більше або рівним другому - то на цьому можна зупиниться. Якщо окремі елементи не дотягують до потрібних характеристик - провести їх посилення панелями заводського виготовлення. У виконанні підприємства «Банкспецзахист» ці панелі мають товщину 40мм і важать не більше 50 кг/м ².

   2. Встановити двері сертифіковані на відповідність ІІ класу за ДСТУ EN 1143-1:2019.

   3. Провести сертифікацію сховища.    З урахуванням, що організація всього комплексу робіт перебуває в руках одного виробника, споживач, при мінімальних витратах, одержує готове до експлуатації сховище.

   Доцільною можна вважати виїзну попередню консультацію фахівця на місці. Такі консультації підприємство «Банкспецзахист» проводить у Києві безкоштовно, в інших містах - з компенсацією витрат на відрядження.

Автор:

Генеральний директор ТОВ "БАНКСПЕЦЗАХИСТ"
Фрідлянд Сергій Михайлович

 

У розділ Статті... 


ТОП